Designed by:
Elif Güveloğlu Kimdir? PDF Yazdır e-Posta

9 Ocak 1971 de Osmaniye Kadirli'de doğdu. İlk okulu Ankara ve Adana'da okudu. Orta okul ve liseyi Özel Adana Koleji'nde okuyup mezun oldu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek 1997'de Tıp Doktoru oldu ve çeşitli devlet ve özel sağlık merkezlerinde pratisyen doktor olarak çalıştı.

Hastalıkların tanısını belirleyen bir bilim dalı olan Patoloji uzmanlığını tercih etti ve 4,5 yıllık ihtisas eğitimden sonra 2006 yılında yine ÇÜTF de patoloji uzmanlığını bitirerek "Patolog Doktor" unvanı aldı.


Bitkisel ilaçlar konusunda eğitim için çeşitli üniversitelerin düzenlediği FİTOTERAPİ kurs ve kongrelerine katılmış ve bu konuda çeşitli sertifikalar almıştır. Yedi Tepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi'nde Fitoterapi ( Bitkisel tedavi ) yüksek lisansı yapmıştır.

1982 yılında Türkiye'deki ilk bitki özleri fabrikasını kuran rahmetli Herbalist Atabay Güveloğlu'nunda kızıdır.

Uzman Doktor Elif Güveloğlu

 

Bitkisel ilaç tedavilerini Türkiye'de bilinçli şekilde mutlaka konunun uzmanı doktorlarca yapılması gerektiğini savunmaktadır ve reçetelerine gerektiğinde tedavi amaçlı olarak yasal satılabilen tıbbi bitkiler ve bitki özleri de yazmaktadır.

Bitkilerin şifa amaçlı kullanımında da, tıpkı diğer tıbbi ilaçlarda olduğu gibi hekim tavsiye ve takibinin şart olduğunu, bitkisel ilaçların yanlış ve bilinçsiz kullanıldığında hastanın zarar göreceğini savunmaktadır.

 

Tıp Diploması, Uzmanlık Belgesi, Kongre Belgeleri ve Kurs Sertifikaları