top of page
  • Yazarın fotoğrafıElif Güveloğlu

Şekere ve Kansere Karşı Bir ÇayŞeker hastası iseniz, hem kan şekerinizin düşmesine yardımcı olacak hem de kansere karşı koruyucu etkisi olacak bir çay tarifi vereceğim, kolay, ucuz ve etkili formül. Hem şeker hastası hem de kanserle mücadele ediyorsanız yine bu dut yaprağı ve yeşil çay harmanından çok fayda görürsünüz, kanseriniz akciğer kanseri ise ya da kronik bronşit, KOAH gibi bir akciğer hastalığınız varsa, hele bir de sigara kullanıyorsanız bu kombinasyona murt yaprağı da ekleyin, hem akciğerlerin temizlenmesine yardımcı olur hem kan şekerinizi düşürüp şeker ilaçlarına ihtiyacınızı azaltır hem de vücudun kanserle mücadelesine yardımcı olur.


Tarif şöyle;

-Bir çorba kaşığı yeşil çay

-Bir çorba kaşığı dut yaprağı kurusu

-Bir çorba kaşığı murt (mersin) yaprağı kurusu

-Bir tatlı kaşığı toz tarçın


Porselen demliğe bitkileri ve toz tarçını koyun, üzerine çayın yoğunluğunu istediğiniz şekilde ayarlayabileceğiniz miktarda kaynar su ekleyip alttaki çaydanlığın buharı ile kısık ateşte en az on dakika demleyin. Sabah akşam yemek sonrası bir fincan için.

Bitkilerin kurutulup ufalanmış hali bir çorba kaşığı şeklinde uygun, yapraklar tüm olarak kurutulmuş ise bir avuç kadara denk gelir. Bitkilerin bizim gibi hücre zarı yoktur, kalın hücre duvarları vardır, bu yüzden hücre içindeki bitkisel aromalar kurutulup ufalanmış bitkiler ile çay hazırlandığında en iyi miktarda çaya geçer.Tarçının da kan şekerini dengeleyici etkisi vardır, bir ağacın kabuğudur sert yapıda olduğu için kabuk şeklinde çaya eklenmesi etken madde geçişi açısından fakirdir, bu yüzden çaylarda toz halinin kullanılması, ancak bu tozların taze, yeni çekilmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız tarçın eklemeyin. Dut yaprağının kan şekerini düşürücü etkisi vardır, bu etki yeşil çayla birleşince daha da artar, bu iki bitki sinerjik etkilidir ki sinerji, iki maddenin birleşik etkisinin matematik toplamın üstüne çıkması demektir, yani 2+2'nin 4 değil 8 etmesi gibi...Murt (mersin) bitkisinin yaprağının ise hem kan şekerini düşürücü, hem pankreastan insülin salınımını artırıcı hem de akciğer temizleyici etkileri vardır, solunum yolu ile atılır... Şifa olsun, selam ve sevgimle...

442 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page